O nás

Sportovní centrum talentované mládeže Sport pro Brno.

Vznik tohoto centra je logickým vyústěním mé mnohaleté činnosti okolo horských kol a sportu všeobecně. Často jsem dostával dotazy, kam je možné dát svoje ratolesti, které mají zájem o horská kola. Brno, které má obrovskou základnu lidí, kteří na kole jezdí má v podstatě jeden oddíl, který se věnuje výchově dětí, ale jen v oblasti dráhové a silniční cyklistiky. Přesto většina dětí se poprvé s kolem seznamuje spíše ve formě MTB.

Poslední roky jsem se intenzivně věnoval vybudování tratí pro horská kola v Brně- Pisárkách. I když tento areál není ještě zdaleka dokončen, nastal čas využít ho pro výchovu těch nejmenších.

 

Pro zimní přípravu máme zajištěnu tělocvičnu v areálu MU, Fakulty sportovních studií, na Studentské ul. V Brně Bohunicích. Příprava bude probíhat pod vedením zkušené cyklistky a trenérky Mgr. Lucie Veselé, která vystudovala na této fakultě. Studenti trenérství z FSPS MU budou pomáhat při trénincích jak v tělocvičně, tak v přírodě. Areál fakulty přímo navazuje na naši bikearénu, takže se vaše děti nebudou ani na kolech pohybovat v silničním provozu.

Cílem centra nebude striktní zaměření na závodní pojetí. Myslíme si, že pro děti je v první řadě důležité se naučit precizně ovládat kolo a formou nejrůznějších pohybových aktivit získat obratnost, sílu, rychlost.

Samozřejmým vyústěním pak bude závodní tým, který se bude zúčastňovat především závodů v okolí Brna. U starších bude k dispozici pokračování a další rozvoj v závodním týmu, který  bude mít větší ambice.